Spotkanie Sunderland - West Brom zakończone wynikiem 2-1

W sobotę na Stadium of Light odbył się pełen emocji mecz piłkarski pomiędzy drużynami Sunderland i West Brom. Po zaciętej rywalizacji to drużyna gospodarzy wyszła zwycięsko z boiska, pokonując przeciwników 2-1. Wynik na przerwę utrzymywał się bezbramkowy, lecz w drugiej połowie obie drużyny zdobyły bramki, co uczyniło to spotkanie niezwykle ekscytującym.

Mecz pomiędzy drużynami: Sunderland vs West Brom

Dnia 9 grudnia 2023 roku o godzinie 12:30 na stadionie Stadium of Light odbyło się starcie pomiędzy zespołami Sunderland i West Brom w ramach 20. kolejki Championship.

Relacja z meczu

Na rozgrzanym do czerwoności stadionie Stadium of Light widzowie wyczekiwali emocjonującego widowiska. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Darren'a Bonda, obie drużyny ruszyły do ataku. Sunderland, grający przed własną publicznością, starał się narzucić swój styl, jednak West Brom również nie zamierzał ustępować.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem zaciętej walki, a mimo kilku obiecujących akcji, żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarzy rywali. Wynik do przerwy pozostawał niezmieniony - 0:0.

Druga połowa przyniosła jednak emocje, na które czekali kibice. W 69. minucie to właśnie D. Ballard poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, zdobywając pierwszego gola dla Sunderland. Asystę przy tym trafieniu zaliczył A. Pritchard, co dodatkowo podgrzało atmosferę na stadionie.

Nie chcąc pozostawać dłużej w tyle, Sunderland wzmacniał nacisk na przeciwnika, co zaowocowało kolejną bramką. Tym razem w 84. minucie na listę strzelców wpisał się D. Neil, ponownie przy asyście A. Pritcharda, co wywołało eksplozję radości wśród kibiców gospodarzy.

Mimo że West Brom starał się odrobić straty, dopiero w 86. minucie B. Thomas-Asante zdołał pokonać bramkarza Sunderland, dając swojej drużynie nadzieję na odrobienie strat. Niestety dla gości, nie udało im się już wyrównać wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Sunderland.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a sędzia Darren Bond musiał ukarać kilku zawodników. Żółte kartki otrzymali: Daniel Ballard (Sunderland), Jeremy Sarmiento, Jayson Molumby, Nathaniel Chalobah, Brandon Thomas-Asante, Darnell Furlong (West Brom), a żadna z drużyn nie została ukarana czerwoną kartką.

Najbliższe mecze dla Sunderland to starcia z Leeds, Bristol City oraz Coventry, natomiast West Brom zmierzy się z zespołami Rotherham, Stoke City i Middlesbrough.